img

www. cyklistika-sk .eu

Denne zo sveta cyklistiky

Štvrtok 20. február 2020 Dnes má sviatok Lívia,zajtra Eleonóra
Články / Reporty
Cestná cyklistika MTB DH zjazd Cyklokros Cyklotrial BMX Dráha


» Sprievodca bicyklami WorldTour tímov v sezóne 2019

Zaujíma vás ako budú vyzerať bicykle vrcholových cyklistov budúcu sezónu? Tak ste tu správne. Ponúkame vám prehľad bicyklov, aké v najbližšej dobe uvidíte - od rámov, cez kolesá či doplnky. V tohtoročnej sezóne sme boli svedkami toho, že každý tím WorldTour ostal verný značke, ktorú používal aj sezónu predtým. Na rok 2019 však takmer štvrtina z celkového počtu osemnástich tímov vytvorila nové sponzorské zmluvy a dohody. Navyše sa do vrcholovej cyklistiky po prvý raz od roku 2011 dostáva aj belgický výrobca, ktorý bol v minulosti mnohým už dobre známy.


» Hornonitrianska MTB tour 2012

Hornonitrianska MTB tour 2012

Séria podujatí v horskej cyklistike pre všetky kategórie cyklistov v disciplínach MTB XC, MTB časovky, MTB XCM .


» Pravenecké serpentíny -Otvorenie MTB sezóny 2012

Pravenecké serpentíny -Otvorenie MTB sezóny 2012

Fotoreport z Otvorenia MTB XC sezóny na Slovensku


» V Pravenci víťazne Milan Barényi

V Pravenci  víťazne Milan Barényi

MTB maratón Hornonitrianska MTB tour Pravenec 2012


» Hornonitrianska MTB tour 2012 - 4 kolo Fačkovské sedlo ,, Kľak INTERSPORT MTB maratón 2012

Hornonitrianska MTB tour 2012 -  4 kolo Fačkovské sedlo  ,, Kľak  INTERSPORT MTB maratón 2012

Kľak 2012


» Chris Froome sa stále vylepšuje a prispôsobuje podmienkam

Líder tímu Sky Chris Froome sa nedávno nechal počuť o tom, že neustále pracuje na vylepšovaní svojej fyzickej aj mentálnej zdatnosti, aby ostal v dôležitých pretekoch relevantný. Jeho prípad by bol azda zaujímavým orieškom pre Charlesa Darwina, otca modernej teórie ľudskej evolúcie. Froome je z určitého pohľadu ideálnym prípadom prirodzenej selekcie, kde adaptácia je kľúčovým prvkom pre prežitie.


» Tím Sunweb sa zabezpečil sponzorskou zmluvou na dobu neurčitú

Sunweb si zabezpečil svoju dlhodobú budúcnosť a podpísal bezprecedentnú novú dohodu s hlavný sponzorom tímu Sunweb, ktorá by mala platiť na neurčitú dobu. Tím, ktorý už dlhodobo jazdí na bicykloch značky Giant, má aktuálne zmluvu s nemeckým sponzorom od roku 2017. Keď v roku 2019 vyprší, vstúpi do platnosti nová, neobmedzená dohoda. Ak sa obe strany počas spolupráce rozhodnú dohodu v ľubovoľnom čase ukončiť, ich spolupráca bude pretrvávať ešte ďalšie dva celé roky plus zvyšok roka, v ktorom bol návrh o ukončení zmluvy doručený a podpísaný.


» Sagan zvíťazil na Gent-Wevelgem 2018

Náš svetový šampión opäť triumfoval, keď na Gent-Welvegem porazil Eliu Vivianiho z Quick-Step Floors aj Demareho z Groupama-FDJ svojím perfektným šprintom. Sagan, ktorý aktuálne jazdí za Bora-Hansgrohe, si z tejto prestížnej súťaže už tretíkrát odniesol víťazný titul.


» Sagan Fleche Wallonne nedokončil, Liège-Bastogne-Liège sa nezúčastní

Peter Sagan, jazdec tímu Bora-Hansgrohe, sa na poslednú chvíľu rozhodol, že do svojho jarného harmonogramu pretekov pridá aj Fleche Wallonne. Preteky sa uskutočnili v stredu. Trojnásobný svetový šampión sa mal pôvodne koncentrovať na Amstel Gold Race a Liège-Bastogne-Liège, no nakoniec sa jeho meno objavilo aj na štartovacej listine Fleche.


» Froomov návrat do pôvodnej formy je otázny

Froome priznal, že neexistuje garancia toho, že sa ešte niekedy dostane na svoju predošlú úroveň. 34-ročný cyklista plánuje svoj návrat na február budúceho roka, aby si tak doprial dostatok času pripraviť sa na súboj o svoj potenciálny piaty titul Tour de France. Jazdec z Team Ineos je v dnešných dňoch už plne schopný opäť jazdiť na bicykli, avšak ešte nie v takom tempe ako tomu bolo kedysi. Všetko je to ešte horšie pri jeho chôdzi - keď ho vidíte ťahať za sebou jeho pravú nohu, vyhliadka jeho piateho titulu Tour de France sa zdá byť len veľmi hmlistá.


   1 |    2 | Next

Cyklistika XC

Cyklistika-sk.eu

Cyklistika pravenec

Cyklistika maratony XC

Horská cyklistika MTB, DH XC

cyklistika MTB, DH, cyklokros, cyklotrial

cyklistika cykloturistika MTB Pravenec

cyklokros

cyklokros cyklotrial MTB DH XC

cyklokros pravenec

cyklotrial pravenec
cyklotrial MTB Séria
cyklotrial maratony XC
cykloturistika
Copyright © 2012 www.cyklistika-sk.eu Created by XD-Design CMS