img

www. cyklistika-sk .eu

Denne zo sveta cyklistiky

Nedeľa 19. máj 2019 Dnes má sviatok Gertrúda,zajtra Bernard

Hornonitrianska MTB tour 2012

Séria MTB pretekov  2012

 

Cyklistika na Hornej Nitre má dlhoročnú tradíciu ,kde v Praveneckom cyklistickom klube vyrástol nejeden majster republiky jak za Československa, tak aj novodobej histórii Slovenska. 

Po roku 1989 vznikali nové kluby ,ale aj množstvo nových podujatí vtedy pre cyklistov v novej disciplíne MTB. Zásluhou nadšencov ako M.Kováč, K.Mlynár , J.Medera, ale aj ďalších ktorým horská cyklistika prirástla k srdcu a stala sa ich životným štýlom, postupne pribúdali v našom regióne významné podujatia . Od regionálnych,až po MSR MTB XC a MTB  XCM. Keďže týcto podujatí a aj organizátorov bolo viac, vznikol pred 15 rokmi seriál MTB pretekov HORNONITRIANSKA LIGA ,neskôr Hornonitrianska MTB tour .
 
Cyklistický klub Pravenec už pravidelne usporadúva  každý podujatia v MTB a to XC a XCM posledné roky najvyššiu Slovenskú súťaž Slov.pohára v XC a v XCM.
V sezóne 2011 to boli podujatia  14.5.2011 MSR XCM , 22.5.2011 MTB XC zároveň aj kolo pretekov v seriáli  Central European Cup 2011,    10.7.2011 XCM na Fačkovskom Sedle a  4.9.2011 Finálové preteky MTB časovky do vrchu v dopoludňajších hodinách a v poobedňajších hodinách XC kritérium 
Majstrovstvá slovenska MTB XCM poriadal v MTB maratóne  náš klub už po 3 krát.    Maratón sa pôjde v sezóne 2012  už po 11 x a vo veľkej miere nám pomohli z propagáciou podujatí reportáže a záznamy  komerčných a verejnoprávnych médií.
 
V  sezóne  2010 sme začínali maratónom ktorý boi 15.5.2010l v CMS a počasie preverilo jak pretekárov tak aj nás poriadateľov.   Drobné nedostatky sme doladili, poučili sa a MSR XCM ktoré sa išli 25.9.2010 dopadli z nášho pohľadu ako aj komisie XC MTB na 1.   Účasť pretekárov z licenciou bola oproti ostatným MTB maratónom mnohonásobne väčšia ,ako býva na iných maratónoch bežné. Veď sa tu zišla kompletná domáca špička na čele s domácou stálicou MTB Milanom Barényim, Michalom Lamim a Martinom Kostelničákom. Už dlhšiu dobu sme na maratóne v Pravenci vyhlasovali a vyhodnocovali zvlášť kat. mužov s licenciou a zvlášť hobby a celkového víťaza pretekov na dlhej trati. Ako organizátori nezabúdame ani na hobby jazdcov a súťaž detí, ktorí sú neoddelitelná súčasť pretekov. Veď to je cesta jak pre vyhľadávanie talentov, ale aj propagácia cyklistiky a životného štýlu.
 
Po rokoch organizovania pretekov majú cyklisti prejazdené okolie nad Pravencom krížom krážom,ale aj v tejto sezóne je na trati nový úsek, čo bola požiadavka zo strany SZC XC MTB komisie, predľžiť trať, a nakoľko sme nechceli 3 okruhy, pridali sme novú 15 km pasáž a víťaz bude v cieli nie za 3 hodiny,ale podstatne viac,pretože po štarte sa stúpa 10 km. A bude to zákusok!
Podklad je prevažne dolomitový,čo zaručuje jazditelnosť aj za najväčšieho dažďa, aj keď zopár úsekov je trávnatých. Fotografi ale aj jazdci si prídu na svoje v DH pasáži ,ktorá je už pravidelne 5 sezónu zaradená na okruh. MSR  sa išli na dlhej trati, tí menej zdatný si mohli  zvoliť trasu polmaratónu 47 km . Tak tomu je aj v tejto sezóne .
O bezpečnosť pretekárov sa starajú Horská služba - Kremnica ktorí už tradične spolupracujú z CK Pravenec. Pre všetkých návštevníkov pripravujeme vystúpenie hudobnej skupiny Kaktus band , ale aj súťaže pre deti a prezentácie bicyklov z možnosťou testovacej jazdy, bezplatný drobný servis bicyklov , tradičné kvalitné občerstvenie a na záver tombola pre účastníkov maratónu .
V sezóne 2011 pre MTB XCM boli vypísané  už spomínané majstrovstvá Slovenska pre Kat. Muži ( od 18 – 40 r. tj. Elite + U23 a Masters A v jednej spoločnej kategórii podľa pravidiel UCI 2011,) kat. Ženy,
 
Tak ako na Každom MTB maratóne,aj u nás štartujú jak na dlhej trati tak na krátkej trati všetci ktorí majú chuť, to znamená že dlhú trať štartujú aj hobby jazdci ,ale nieje podmienka že krátku trať nemôže ísť držitel súť.licencie hociktorého členského štátu UCI.
Samozrejme ostatné kategórie jak mládež tak hobby a masters budú ocenený vo svojej kategórii podľa rozpisu, ktorý nájdete na našej  stránke  cyklistika-sk.eu a ďalších serveroch o cyklistike.
 
V sazóne 2012 sme pre širokú cyklistickú verejnosť pripravili podujatia :
 
1.4.2012 – MTB XC  Pravenecké serpentíny
8.5.2012 - MTB  XCO - Slovenský pohár a 2 kolo Hornonitrianská MTB Tour 2012
19.5.2012 MTB XCM – hornonitrianska MTB tour 
14.7.2012 – XCM – Kľak INTERSPORT MTB fest
2.9.2012   záver Hornonitrianskej MTB tour  MTB XC
Konkrétne rozpisy pretekov a informácie  budeme priebežne zverejňovať na stránke cyklistika-sk.eu
 
Tešíme sa na Vás a želáme  veľa zážitkov z nami pripravených akcií.
CK Pravenec .
 


back

Cyklistika XC

Cyklistika-sk.eu

Cyklistika pravenec

Cyklistika maratony XC

Horská cyklistika MTB, DH XC

cyklistika MTB, DH, cyklokros, cyklotrial

cyklistika cykloturistika MTB Pravenec

cyklokros

cyklokros cyklotrial MTB DH XC

cyklokros pravenec

cyklotrial pravenec
cyklotrial MTB Séria
cyklotrial maratony XC
cykloturistika
Copyright © 2012 www.cyklistika-sk.eu Created by XD-Design CMS