img

www. cyklistika-sk .eu

Denne zo sveta cyklistiky

Štvrtok 20. február 2020 Dnes má sviatok Lívia,zajtra Eleonóra

Gerrans pripravený na nové výzvy v tíme BMC

 

S novým tímom sa už zoznámil

V tréningovom tábore BMC v Calpe minulý týždeň sa už Gerrans zoznámil so svojimi novými kolegami. Počas tohto roka to vyzeralo tak, že víťaz Milan-San Remo a Liege-Bastogne-Liege sa s kariérou profesionálneho cyklistu rozlúči. Cyklistický veterán ale našiel nový domov a s ním aj novú pozíciu jedného z kapitánov tímu BMC.  Nové tímové zostavy si môžete pozrieť aj na stránke http://extra.bet365.com/news/sk/          

Počas roka 2017 bolo čoraz viac jasné, že spoločnosť GreenEdge nebude ochotná s 37 ročným pretekárom predĺžiť zmluvu, nakoľko GreenEdge počas Tour de France uprednostnil mladších jazdcov, ktorým dali príležitosť preraziť. Aj po lete bol Gerrans stále bez kontraktu. Možnosti si však nechal otvorené a dokonca pripustil, že uvažoval aj nad odchodom do dôchodku.

Okolnosti spolupráci priali

Richie Porte, líder BMC, ktorý sa v tom čase zotavoval z nehody na Tour, hľadal nového kapitána. Tím BMC bol navyše zasiahnutý pozitívnym testom Samuela Sancheza v predvečer Vuelty, vypadlo im ale aj niekoľko ďalších skúsených jazdcov. Porte sa zúfalo snažil mať okolo seba skúseného človeka, a hoci aj nováčikovia boli tiež nutnosťou, nemohol si nechať šancu podpísať spoluprácu s Gerransom prekĺznuť pomedzi prsty. Austrálčana priamo oslovil s prosbou o pomoc.                                         

Jeho cieľom je pomôcť tímu

S novým tímom Gerrans podpisuje kontrakt len na jeden rok. Napriek tomu, že jeho najväčšie profesionálne úspechy sú už pravdepodobne za ním, stále má veľké ambície. Ako sám vyhlásil, bude sa snažiť dosiahnuť isté ciele, no jeho hlavným poslaním ostáva pomôcť Portemu. Štartovať pravdepodobne bude začiatkom roka na Cadel Race a v The Classics.                    

Nakoľko však prvotným cieľom zostáva tímová podpora, bude sa snažiť odovzdať svoje skúsenosti mladým pretekárom a zabezpečiť tak úspech tímu BMC. Sám dúfa, že sa bude môcť podeliť o svoje znalosti a pomôcť jazdcom využiť ich potenciál.

Stále má chuť pretekať

Štatistiky ukazujú, že Gerrans od roku 2014 nezískal žiadne európske víťazstvo. Odborníci na základe toho tvrdia, že svoje najlepšie roky v profesionálnej cyklistike už má za sebou. On si však nemyslí, že musí niekomu niečo dokazovať. Chce ukázať, že ešte stále je súťaživý a má čo do pretekov priniesť. Vždy sa preto snaží vyťažiť maximum z každej jednej príležitosti. 


back

Cyklistika XC

Cyklistika-sk.eu

Cyklistika pravenec

Cyklistika maratony XC

Horská cyklistika MTB, DH XC

cyklistika MTB, DH, cyklokros, cyklotrial

cyklistika cykloturistika MTB Pravenec

cyklokros

cyklokros cyklotrial MTB DH XC

cyklokros pravenec

cyklotrial pravenec
cyklotrial MTB Séria
cyklotrial maratony XC
cykloturistika
Copyright © 2012 www.cyklistika-sk.eu Created by XD-Design CMS