img

www. cyklistika-sk .eu

Denne zo sveta cyklistiky

Štvrtok 20. február 2020 Dnes má sviatok Lívia,zajtra Eleonóra

Sagan zvíťazil na Gent-Wevelgem 2018

 

Iná taktika, iné umiestnenie

Majster sveta prešiel kompozitným pretekom a trpezlivo čakal na konečný šprint. Quick-Step Floors zvolili taktiku kontroly preteku po poslednom výstupe Kemmelbergu. Keď sa šprint otvoril, jazdci mali 200 metrov na finálnu voľbu taktiky. Peter Sagan svoju dráhu nasmeroval doľava. Viviani bol nútený prejsť davom a potom cez Démareho. So silou v číslach vstupoval Viviani do šprintu ako favorit, no aktuálne výsledky cyklistických pretekov v súčasnosti nevyzerajú podľa jeho predstáv. Jeho voľba nasledovať Mattea Trentina z Michelton-Scott sa neukázala ako najšťastnejšia. Sagan totiž zatiaľ využil svoje skúsenosti a zľava predbehol Jaspera Stuyvena.

Viviani sa neubránil slzám

Ešte pred pár dňami bola forma nášho najlepšieho cyklistu spochybňovaná. Dôvodom bol jeho neúspešný štart na E3 Harelbeke. Možno síce nemal najlepšiu formu svojej kariéry, no rozhodne zo bolo viac než dosť na získanie zlata na Welvegem. Pokiaľ ide o Vivianiho, ten po prejdení cieľovej línie nedokázal bojovať zo slzami. Taliansky víťaz pretekov De Panne totiž taktiež podal perfektný výkon a urobil všetko kľúčové na to, aby mohol stáť na najvyššom stupienku medailistov práve on. Jeho tímoví kolegovia Philippe Gilbert, Zdenek Stybar a Yves Lampaert dokonca v prospech Vivianiho obetovali svoje šance na finále napriek výborným výkonom.

Priebeh pretekov

Z Deinze vyštartovalo 174 pretekárov. Počasie bolo na toto obdobie relatívne teplé a jazdcom trasu spríjemňovalo slnko.  Chvíľu trvalo, kým sa medzi pretekármi začali tvoriť rozdiely, ale asi po pol hodine sa začali presadzovať Brian van Goethem (Roompot-Nederlandse Loterij) a José Gonçalves (Katusha-Alpecin). Spolu s nimi aj Frederik Frison (Lotto-Soudal) a neskôr aj Filippo Ganna (Jimmy Duquennoy) a Jan-Willem van Schip (Roompot-Nederlandse Loterij). Bez priečneho vetra prefukujúceho cez roviny De Moeren sa náskok medzi lídrami poradia a zvyškom pelotónu pomaly zmenšil na približne päť minút tesne predtým, ako sa jazdci blížili k prvému súboru stúpania. Boj o pozíciu začal, keď pelotón vymenil cesty a hlavné cesty, čo spôsobilo pády a rozdelenia. Všetko sa však zmenilo v posledných šesťdesiatich kilometroch, kde museli jazdci absolvovať stúpanie na Kemmelberg.

Tabuľka prvých desiatich

#

Meno pretekára (Krajina) Tím

1

Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe

2

Elia Viviani (Tal) Quick-Step Floors

3

Arnaud Demare (Fra) FDJ

4

Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits

5

Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal

6

Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale

7

Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott

8

Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors

9

Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo

10

Wout Van Aert (Bel) Veranda's Willems Crelan

 

 


back

Cyklistika XC

Cyklistika-sk.eu

Cyklistika pravenec

Cyklistika maratony XC

Horská cyklistika MTB, DH XC

cyklistika MTB, DH, cyklokros, cyklotrial

cyklistika cykloturistika MTB Pravenec

cyklokros

cyklokros cyklotrial MTB DH XC

cyklokros pravenec

cyklotrial pravenec
cyklotrial MTB Séria
cyklotrial maratony XC
cykloturistika
Copyright © 2012 www.cyklistika-sk.eu Created by XD-Design CMS