img

www. cyklistika-sk .eu

Denne zo sveta cyklistiky

Štvrtok 20. február 2020 Dnes má sviatok Lívia,zajtra Eleonóra

Tím Sunweb sa zabezpečil sponzorskou zmluvou na dobu neurčitú

 

Revolučný kontrakt by mohol znamenať revolučnú budúcnosť

CEO tímu Sunweb, Iwan Spekenbrink, vyhlásil, že je na tím nesmierne hrdý a naďalej sa bude snažiť formovať jeho úspešnú budúcnosť. Podľa neho sa vďaka takejto sponzorskej istote v tíme môžu podieľať na tvorbe elitnej cyklistickej spoločnosti pre ženy i mužov. To im zabezpečujú i mnohé zvučné mená. Napríklad Tom Dumoulin predĺžil svoju zmluvu s tímom až do roku 2022 vlani v lete po víťazstve na Giro d'Italia. Súčasný tímový zoznam disponuje jazdcami ako sú Michael Matthews, Wilco Kelderman, Coryn Rivera, Ellen van Dijk a Lucinda Brand. Ako vyzerajú ich aktuálne výsledky si môžete pozrieť na stránke http://extra.bet365.com/news/sk/

Prekonanie straty sponzorstva, budovanie budúcnosti

Bez sponzorov vo svete cyklistiky neexistuje žiadna istota. Napríklad tím BMC Racing stále hľadá podporu, aby sa udržal nad vodou aj v roku 2019 a neskôr. Dlhodobé sponzorstvo – a tým aj dlhodobá stabilita a plánovanie – sa v športe stáva raritou, a preto sa kontrakt Sunwebu dá považovať za revolučný. Teší ich rozšírenie partnerstva, ktoré významne prospieva k naplneniu ich cieľa, ktorým je výrazný medzinárodný rast. Sunweb uprednostňuje dlhodobé sponzorstvo aj preto, aby mohol prevziať zodpovednosť v oblastiach vývoja mladých športovcov a športového sveta bez dopingu. Nová zmluva by preto nemala byť posunom len pre Sunweb a tím, ale aj pre cyklistiku ako takú.

Aj UCI oficiálne vyjadrila veľkú podporu

Tím, ktorý tiež pozostáva z veľmi úspešného ženského družstva, dokázal začať premýšľať dlhodobo a v minulom roku vytvoril vývojový tím, s ktorým tento rok odhalil  areál v Limburgu a tiež aj nezávislý antidopingový testovací program. Pondelkové oznámenie o predĺžení kontraktu spoločnosti Sunweb bolo sprevádzané aj videom vyhlásenia prezidenta UCI Davida Lappartienta, ktorý uviedol, že táto nová dohoda predstavuje príklad  pre budúci vývoj športu. Povedal, že pre UCI je veľkým potešením vidieť tak silný vývoj Sunwebu. Dôležité tiež podľa neho je, že tím sa stará o budúcnosť športovcov výstavbou nového areálu.


back

Cyklistika XC

Cyklistika-sk.eu

Cyklistika pravenec

Cyklistika maratony XC

Horská cyklistika MTB, DH XC

cyklistika MTB, DH, cyklokros, cyklotrial

cyklistika cykloturistika MTB Pravenec

cyklokros

cyklokros cyklotrial MTB DH XC

cyklokros pravenec

cyklotrial pravenec
cyklotrial MTB Séria
cyklotrial maratony XC
cykloturistika
Copyright © 2012 www.cyklistika-sk.eu Created by XD-Design CMS