img

www. cyklistika-sk .eu

Denne zo sveta cyklistiky

Štvrtok 20. február 2020 Dnes má sviatok Lívia,zajtra Eleonóra

Sprievodca bicyklami WorldTour tímov v sezóne 2019

Zaujíma vás ako budú vyzerať bicykle vrcholových cyklistov budúcu sezónu? Tak ste tu správne. Ponúkame vám prehľad bicyklov, aké v najbližšej dobe uvidíte - od rámov, cez kolesá či doplnky. V tohtoročnej sezóne sme boli svedkami toho, že každý tím WorldTour ostal verný značke, ktorú používal aj sezónu predtým. Na rok 2019 však takmer štvrtina z celkového počtu osemnástich tímov vytvorila nové sponzorské zmluvy a dohody. Navyše sa do vrcholovej cyklistiky po prvý raz od roku 2011 dostáva aj belgický výrobca, ktorý bol v minulosti mnohým už dobre známy. 

 

Zmeny uvidíme v štyroch tímoch

Najväčšie cyklistické značky majú svoje tímy, ktoré v rámci svetových šampionátov sponzorsky podporujú. BMC Racing sa premenil na CCC Team a vymenil značku bicyklov z BMC na Giant. Tím Sunweb naopak prešiel od firmy Giant ku Carvélo. Na ukončenie tohto začarovaného kruhu navyše Sunweb nechal firmu Dimension Data, aby nadviazala spoluprácu s BMC. AG2R La Mondiale a Factor Bikes ukončili svoje dvojročné partnerstvo a francúzsky tím si našiel novú spoločnosť na podpis zmluvy - Eddy Merckx Bikes. Belgická značka mala v rámci WorldTour prestávku po dobu neuveriteľných osem rokov, nakoľko jej kontrakt s Quick-Step Floors v roku 2011 odkúpila značka Specialized. Nové partnerstvá medzi značkami a tímami, ktoré boli len nedávno ohlásené, tak budú v novej sezóne sprevádzať štyri z osemnástich tímov WorldTour. Jazdcov tak uvidíme na nových bicykloch, s novými kolesami i doplnkami. Ako tieto inovácie ovplyvnia samotné výsledky a stávky na cyklistiku, to uvidíme už o niekoľko mesiacov.

O takmer tretinu ľahšie bicykle

Rok 2018 bude v histórii cyklistiky zapísaný ako sezóna aero bicyklov. Je tomu tak preto, že spoločnosti Specialized, Trek, Cannondale, BMC, Cervélo a Ridley prišli s novými alebo vylepšenými aero modelmi. Každý z týchto odľahčených rámov je výrazne pod váhou, ktorú kostry bicyklov dosahovali ešte pred pár rokmi. Táto cyklistická kategória pritom bola v minulosti notoricky známa ako ťažká. Napríklad Vincenzo Nibali z tímu Bahrain-Merida odjazdil niekoľko etáp Tour de France na ráme Merida Reacto, pričom vyhral milánske San Remo. Talianski mechanici pritom tvrdia, že Nibaliho aero bicykel má veľmi blízko k 6,8 kilogramovému limitu UCI. Môžeme teda konštatovať, že dni pretekárskych a profesionálnych aero bicyklov s váhou 9 kilogramov sú už dávno preč. Tento rok uzreli svetlo sveta aj inovácie vo svete mechanických sád bicyklov, ako tomu bolo napríklad v rámci značky Campagnolo. Nakoľko ich technológia bola odhalená v apríli, talianska značka ešte nové vychytávky nemohla poskytnúť tímom, ktoré sponzoruje.


back

Cyklistika XC

Cyklistika-sk.eu

Cyklistika pravenec

Cyklistika maratony XC

Horská cyklistika MTB, DH XC

cyklistika MTB, DH, cyklokros, cyklotrial

cyklistika cykloturistika MTB Pravenec

cyklokros

cyklokros cyklotrial MTB DH XC

cyklokros pravenec

cyklotrial pravenec
cyklotrial MTB Séria
cyklotrial maratony XC
cykloturistika
Copyright © 2012 www.cyklistika-sk.eu Created by XD-Design CMS