img

www. cyklistika-sk .eu

Denne zo sveta cyklistiky

Štvrtok 20. február 2020 Dnes má sviatok Lívia,zajtra Eleonóra

Sagan Fleche Wallonne nedokončil, Liège-Bastogne-Liège sa nezúčastní

 Peter Sagan, jazdec tímu Bora-Hansgrohe, sa na poslednú chvíľu rozhodol, že do svojho jarného harmonogramu pretekov pridá aj Fleche Wallonne. Preteky sa uskutočnili v stredu. Trojnásobný svetový šampión sa mal pôvodne koncentrovať na Amstel Gold Race a Liège-Bastogne-Liège, no nakoniec sa jeho meno objavilo aj na štartovacej listine Fleche. 

Sezóna nie je ideálna

Sagan túto sezónu Classic ešte nevyhral a jeho jediné víťazstvo prišlo počas etapy na Tour Down Under v januári. Európsku sezónu v marci začal v doprovode choroby, a tá si vyžadovala čas na dodatočné preliečenie. Kvôli tomu si úspešný Slovák stanovil realistickejšie ciele na Ardennes Classics - Amstel Gold a Liège. Na Milan-San Remo skončil štvrtý a hoci si nedokázal udržať titul z Paris-Roubaix, bol súčasťou zvratu na konci pretekov a skončil piaty. Jeho výsledok na Hell of the North bol zrkadlom Saganovho progresu a svet cyklistiky dúfal, že na Amstel Gold Race bude opäť vo svojej koži. Tento pretek však nedokončil. Ani stávky na cyklistiku v súčasnosti nášmu najlepšiemu jazdcovi príliš neprajú, Sagan sa dokonca rozhodol, že po neúspechu na Fleche Wallone na Liège-Bastogne-Liège štartovať nebude. 

Fleche Wallone nedokončil

Fleche Wallone pre Sagana nebolo kľúčovým prelomením sezóny. Sám uviedol, že toto nie je ideál jeho sezóny. Pri otázke, prečo jeho súčasná sezóna nie je taká dobrá ako je zvykom povedal, že je to šport. Niekedy sa darí, inokedy nie. Pre Sagana však Gleche Wallone nebolo prioritným cieľom; chcel sa viac sústrediť skôr na Liège-Bastogne-Liège. A ako to pre Sagana na Fleche Wallone dopadlo? Jeho pretek skončil 35 kilometrov pred cieľom. Streďajšia účasť na Fleche Wallone bola jeho druhým štartom na týchto pretekoch. Prvý raz sa ich zúčastnil v roku 2013, kedy sa umiestnil na 12. pozícii. Médiá si myslia, že sa pre účasť na Fleche Wallone rozhodol preto, aby sa lepšie pripravil na víkendové Liège-Bastogne-Liège, no tento plán nevyšiel.

Trasa mala takmer 200 kilometrov

Organizátori Fleche tento rok zmenili trasu. Preteky o dĺžke 195,5 kilometra začali od Ans. Po 47 kilometroch sa jazdci museli vysporiadať s Côte de Tancrémont, o ďalších 10 kilometrov neskôr nasledovali Côte des Forges. Pri vstupe na finálový okruh, ktorý mal 76 kilometrov, sa cyklisti trikrát otočili na Ereffe, Cherave a Mur de Huy.


back

Cyklistika XC

Cyklistika-sk.eu

Cyklistika pravenec

Cyklistika maratony XC

Horská cyklistika MTB, DH XC

cyklistika MTB, DH, cyklokros, cyklotrial

cyklistika cykloturistika MTB Pravenec

cyklokros

cyklokros cyklotrial MTB DH XC

cyklokros pravenec

cyklotrial pravenec
cyklotrial MTB Séria
cyklotrial maratony XC
cykloturistika
Copyright © 2012 www.cyklistika-sk.eu Created by XD-Design CMS